ירושלמית
מי אנחנו
הסיורים של ירושלמית
חפש את המטמון
יום גיבוש - יום כיף
כותבים עלינו
גלריית תמונות
גלריית סרטים
צור קשר

סיורים בירושלים

"מי פעם ראה את ירושלים ערומה?" שואל יהודה עמיחי, "אפילו ארכיאולוגים לא ראו, כי מעולם לא התפשטה עד הסוף. תמיד לבשה בתים חדשים על הבלויים והנקרעים והנשברים".

בעיר הערומה-לבושה הזו אנחנו מזמינים אתכם לסיור בין הבתים החדשים, הבלויים והנקרעים של המקום המשוגע בעולם. ביחד נגלה שלכל מבנה בעיר יש אישיות משל עצמו, ואפילו אופי וסיפור חיים, ושבכל רחוב עדיין עוברות יום יום דמויות בנות מאות שנים.

הבחירה אכן קשה. תצטרכו להחליט בין סיור "טעימה ירושלמית" בשוק מחנה יהודה, לבין סיור "גגות סודיים בעיר העתיקה". אולי תצטיידו במצב רוח רומנטי ותרצו סיור בעקבות אהבות בירושלים? ומה לגבי הפסטורליה והקסם בסיור בעין כרם והמושבה הגרמנית? אלף פנים לה לירושלים, רק תבחרו את הפנים שתרצו לראות הפעם.

אנחנו רוקחים בעבודת יד סיורים ותוכניות. "כל עגבניה מלמיליאן" סדנאת שיווק בשוק מחנה יהודה לאנשי שיווק, "חפש את המטמון - אומנות" לסטודנטים לאומנות. רק תבקשו – ונמציא לכם את הגלגל שלכם.

אם תבקשו לראות את העיר מזווית אחרת ובקצב מהיר – תוכלו לדהור איתנו בסיור סגווי, או לשחק איתנו – "חפש את המטמון" ברחובות העיר, במשחק משימות מאתגר העובר בשכונת נחלאות ובשוק מחנה יהודה התוסס - מגבש, צבעוני ומפתיע.

ואחרי שסיירתם איתנו בעיר העתיקה, בשוק מחנה יהודה, או בעין כרם, נשמח להזמין אתכם פנימה – אלינו הביתה, לחוויה אישית, מרגשת ומגבשת. בואו, תכנסו. בלב המושבה הגרמנית בבית ירושלמי קסום ומיוחד נתכנס לכוס תה חם ועוגיות, נתנתק לשעתיים מן העולם ונצלול לתוך עצמנו במגוון סדנאות: סדנת קלפים, סדנת דרמה, או סדנת אומנות, שיתנו לכם הזדמנות לעצור רגע מהמירוץ, ורק להתבונן פנימה..ואם אתם אנשים מתוקים – הצטרפו אלינו לשולחן העבודה בסדנת מתוקים וביחד נרקח פאבלובה, טארט, טראפלס, מוס ופונדו.

(בשקט נספר שיש תוכנית אחת מיוחדת, לאנשים מיוחדים - טקס הפרשת חלה – טקס נשי ומרגש בו מתכנסים במעגל עם תפיחת העיסה, מגלים,משתפים ומבקשים דרך הבצק אל חיינו...)

את כל אלו נשמח לעשות כמו שאנחנו יודעים: במקצועיות, יצירתיות ועם הרבה אהבה.
13 מלאו לנער

תוכנית בר/בת מצווה
13 מלאו לנער: – תוכנית בר/בת מצווה - ביום המיוחד בו עושה ילד את צעדיו הראשונים בעולם המבוגרים והופך לנער נשמח לחגוג יחד איתכם עם מגוון סיורי בר/בת המצווה שלנו:
* סיור בעיר העתיקה לאחר העלייה לתורה בכותל- אפשרות להדרכה על ידי חתן השמחה בהכנה וליווי מראש
* סיור בשילוב טקס מתנות מיוחד.
* סיור בעקבות נשים בירושלים, בשילוב עולמה האישי של הנערה ובהכנה משותפת.

חגים ומועדים
 • סיור סליחות בירושלים I
 • מ-א' באלול ועד יום כיפור
  סיור סליחות לילי באווירת הקדושה בסמטאות העיר העתיקה בירושלים.

 • בין שווקי ארבעת המינים I
 • בין כיפור לסוכות
  "ולקחתם לכם ביום הראשון פרי עץ הדר, כפת תמרים וענף עץ עבות וערבי נחל" (ויקרא כג'). נסייר בין השווקים הססגוניים של ארבעתהמינים, נתוודע למנהגי חג הסוכות והלכותיו
  ונתרשם מאווירת בחג המיוחדת.
 • סיור חנוכיות בירושלים I
 • מנר שני עד נר שמיני,
  ראיתי עיר עוטפת אור
  בימי חנוכה מתעטפת ירושלים בקור ובניצוצות מיוחדים של קסם. אתם מוזמנים לסייר איתנו בשכונת נחלאות או בסמטאות העיר העתיקה, אל מול הנרות בחנוכיות ירושלמיות ולהתרגש מהאורות המחממים את הלב.
 • סיור חג המולד
 • סיור בסמטאות הרובע הנוצרי המוארות החוגגות את הולדת ישו.
 • חג פורים בשכונות החרדיות I
 • שושן פורים
  בבוקר החג נסתובב בשכונות הצוהלות בשלל תחפושות באווירת קרנבל פורימי
 • ל"ג בעומר בשכונות החרדיות
 • השכונות החרדיות בוערות ..נסייר בין מדורות הענק ונתחמם מהאווירה המיוחדת.
 • יום האישה הבינלאומי I
 • 8 במרץ
  סיור בעקבות הנשים הגדולות של ירושלים.
 • יום הרצל I
 • י' באייר
  הרצל אמר.. סיור המספר את סיפורו ותחנות חייו של האיש והזקן.
  לקראת חלה

  בלילות חמישי לקראת שבת נצא לסיור אפוף ניחוחות וסיפורים בין שכונות ירושלמיות וחצרות חרדיות. נריח את בישולי השבת ונטעם מסיפורי העיר.


  כפר הנשים הגדולות מהחיים

  סיור בכפר הקסום עין כרם והתוודעות לדמויות נשיות שהפכוהו לכפר בין ארץ ושמים. מרים ואלישבע, הלנה הקדושה, אליזבטה פיאודרובנה ורחל ינאית בן צבי הן רק כמה מהנשים העוצמתיות שעין כרם נקשרת בשמן ובפעלן.המסלול: מעיין הביקור, כנסיית הביקור, כנסיית יוחנן, מנזר האחיות ציון, סמטאות הכפר.
  חוגגים אהבה בירושלים – סיור אהבה.

  סיפור אהבה אמיתי מצליח לרגש כל אחד, בוודאי כשמדובר בסיפורים בהם התפאורה היא ירושלים הקסומה, סימטאותיה ואווירה הצלול.

  אם אתם חוגגים מסיבת כלולות או מסיבת רווקות, יום נישואין, או את יום האהבה - וחשקה נפשכם במנה גדושה של סיפורי אהבה ירושלמיים נשמח לסייר אתכם בעקבות סיפורי הזוגות הגדולים והמרגשים שידעה ירושלים.

  בחצר סרגיי הירוקה נשמע על סופו הטרגי של סיפור אהבת הנסיכה היפיפיה יליזבטה והנסיך הרוסי סרגיי, בכנסייה האתיופית נתוודע לסיפור אהבה בן 3000 שנה של שלמה המלך ומלכת שבא, ליד הצריף הקטן בו התגוררה נספר על ליבה השבור של רחל המשוררת הבודדה, ומתחת לחלון ביתו נשמע את סיפור האהבה של הילד העברי הראשון – שהצליח כנגד כל הסיכויים.

  סיור אהבה ירושלמית אפשר לתבל בשירי אהבה, שוקולד, פרחים ובלונים, ואפילו סיפורים ותכנים אישיים שלכם בהכנה מראש – שיפריחו מחדש את הרומנטיקה. סיור אהבה בלתי נשכח.


  גגות סודיים בעיר העתיקה

  "עומד לו אביגדור על גג ביתו ומשקיף על העיר... בית בבית נוגע וגג בגג. יכול אדם לעבור מסוף ירושלים ועד סופה דרך גגות בתיה, כעיר שחוברה לה יחדיו, קרא אביגדור ונתאנח אנחה גדולה.... מחוברת היא ירושלים על ידי בתיה ומחולקת על ידי יושביה" (ש"י עגנון)

  ההולכים ברחובות העיר העתיקה, בין סמטאותיה ושווקיה, כדאי שמדי פעם ירימו מבטם למעלה, אל גגות העיר, שם מתגלה עולם שלם ונסתר...

  בואו להכיר את העיר העתיקה ממעוף הציפור, בסיור רגלי בין תצפיותיה המרהיבות. נעלה אל גג השוק הערבי לתצפית אל ארבעת רובעי העיר, נבקר בכפר נסתר של נזירים אתיופים המתגוררים מעל כנסיית הקבר, נטעם שטרודל תפוחים אמיתי עם קצפת בחצר ההוספיס האוסטרי, נטפס על גג קברו של דוד המלך שהיה אתר עליה לרגל במשך 19 שנה, ונקנח בתצפית מרהיבה אל הר הבית – כיפת הסלע ומסגד אל אקצה, הר הזיתים והר הצופים, הכותל המערבי והכל - ממרחק נגיעה.

  בסיורינו בעיר העתיקה נגלה את סיפורה המרתק של העיר, נשמע על כיבושיה הרבים במהלך ההיסטוריה, נכיר את האוכלוסיה המגוונת המתגוררת ברובעים השונים, ונתוודע למבנים, לארכיטקטורה ולמאפיינים אדריכליים מקומיים.

  וכמובן - נספר את מיטב האגדות, הסיפורים, המסורות המקומיות והשירים.

  בסיור רגלי מלא יופי וצבע נתוודע לעיר הקסומה, המרתקת והמשוגעת ביותר בעולם.


  רקס זה לא רק שם של כלב

  סיור בעקבות בתי הקולנוע הישנים של ירושלים - ובעקבות סרטים מפורסמים שצולמו בעיר. המריבות הנצחיות בין קולנוע אדיסון לציון, ההתפלחויות וההווי, התרגומים בקולנוע סטודיו. סיור החולף בין קולנוע עדן, רקס, אורגיל, אורנע, אדיסון, ציון, הסיור כולל גם סיפורים מאחורי הקלעים של צילומי הסרטים "הטל צל ענק" ו "אקסודוס". מדריך: ישראל גולדמן.


  סיורים ספרותיים

  מפגש עם גיבורים אמיתיים, דימיוניים, והכותבים הגדולים שירושלים הייתה להם להשראה: בעקבות יצירותיו של עמוס עוז, חיים באר, יהודה עמיחי, דוד גרוסמן, ועגנון. נשים אוחזות בעט: בעקבות לאה גולדברג, רחל, ויונה וולך. אפשרות למפגש עם משוררת בת זמננו.


  בחזרה לעתיד בעיר העתיקה

  סיורי סגווי
  לסייר בירושלים על כלי תחבורה עתידני בחווית ריחוף מיוחדת. סיור רכיבה על סגווי במגוון מסלולים ביניהם: ממשכנות שאננים אל חומת העיר העתיקה, וסיור מגבעת רם אל נחלאות.
  חוויה בלעדית ללקוחות ירושלמית: חווית ספארי - סיור סגווי בגן החיות התנכ"י.


  שכונה ירושלמית

  "האבן הירושלמית היא האבן היחידה שכואבת, יש בה רשת עצבים" - כתב יהודה עמיחי

  אם חשקה נפשכם לגלות את רשת העצבים, חוטים דקיקים של יופי והיסטוריה – אתם מוזמנים לחשוף אותה יחד איתנו ולסייר בשכונה הצבעונית והמרתקת ביותר בירושלים – המושבה הגרמנית. פנינה אמיתית, מרחיבת נפש ושובת לב.
  נסייר בין בתי אבן ציוריים ורחובות פסטורליים ונשמע את סיפורם המרתק של הטמפלרים במושבה הגרמנית, החלוצים שהקימו את המקום והביאו את אירופה לירושלים, בני הדור השני שהקימו את המושבות החקלאיות, והנכדים – הדור השלישי, שסיימו את הפרק המרתק באקורד צורם..

  נתוודע לאדריכלות מקומית ולרכילות שכונתית, נגלה את הקולנוע המיתולוגי של ירושלים שכבר חגג 80 שנה, ונבקר בבית קברות מיוחד ונסתר מן העין.

  נשוטט ברחוב עמק רפאים, שאמנם קיבל את השם הכי מפחיד בעיר, אבל הוא בעצם הרחוב הכי שיק-סטייל בירושלים, וריח הקפה המשובח העולה ממנו כבר יסמן לנו את הדרך. על הדרך נוכל לטעום קפה משובח, כוס מרק חם, ועוד.
  אם תרצו – נוכל להפסיק לנסות להציץ פנימה לבתי השכונה, ולהתכבד בכוס תה בבית ירושלמי קסום...
  מיוחדים
  אז אחרי שסיירתם איתנו בעיר העתיקה, בשוק מחנה יהודה, או בעין כרם, נשמח להזמין אתכם פנימה – אלינו הביתה, לחוויה אישית, מרגשת ומגבשת. בואו, תכנסו.
  בלב המושבה הגרמנית בבית ירושלמי קסום נתכנס לכוס תה חם ועוגיות, נתנתק לשעתיים מן העולם ונצלול לתוך עצמנו. (לקבוצה קטנה)
  סדנת קלפים - סדנא חווייתית דרך קלפי קואצ'ינג,המאפשרים ביטוי של עולמות התוכן המגוונים בצורה שונה ובונה, הזדמנות לעצור רגע ולהתבונן על המקום בו נמצאים המשתתפים בעולמם האישי,המשפחתי החברתי והמקצועי.
  סדנת תאטרון - התנסות חווייתית בתרגילים דרמטיים, בניית דמות, שימוש בז'אנרים, בימוי סיטואציות, עמידה מול קהל,שימוש בתלבושות ואביזרים, אילתור ועוד. בסדנא יילמדו כלים מעשיים, שימוש בדרמה ככלי להבעת רגשות, ביטוי אישי, פתרון קונפליקטים וכדומה.
  סדנת אמנות פלסטית - נתנסה בחומרי אמנות שונים כגון-חימר,צבעי שמן ומים, וגבס תוך כדי הכירות עם מושגים בסיסיים באמנות פלסטית, ובעיקר - ביטוי של עולם הרגש והמחשבה של המשתתפים דרך השפה האמנותית.
  סדנת מתוקים – פאבלובה, טארטלים, טראפלסים, מוס ופונדו - נתנסה בהכנת מגוון קינוחים ובסיומה יקבל כל משתתף טעימות מעשה ידיו, לקחת הביתה. המשתתפים מתחלקים לקבוצות ולומדים טכניקות אפייה שונות וטיפים יישומיים לשימוש גם בבית.
  מיוחד – טקס הפרשת חלה – טקס נשי ומרגש: נתכנס במעגל עם תפיחת העיסה, נגלה ונבקש דרך הבצק אל חיינו...
  טעימה ירושלמית - סיור אוכל
  סיור בשוק מחנה יהודה - המקום הכי צבעוני ותוסס בירושלים.
  בסיור טעימות בשוק מחנה יהודה רוחשים הסירים והסיפורים. נהלך בין דוכני השוק הצבעוניים, נבקר אצל מזרחי – בית הקפה הראשון שנפתח בשוק, ברחוב האגס 1 שם התגוררה משפחת בנאי – אצולת הבידור והמוזיקה הישראלית, נגלה מהו שמו האמיתי של השוק, ונכיר את שפתם הייחודית של הסוחרים.

  במהלך הסיור בשוק נבקר בפרומז'רי הטוב בארץ המציע מאות סוגי גבינות מיוחדות. נטעם מהחומוס המיתולוגי של רחמו, עלי גפן מגולגלים, קובה טרי, סחלב חם, בורקס שאי אפשר לעמוד בפניו, ונקנח בשוקולד בוטיק איכותי.

  סיור בשוק מחנה יהודה הוא חגיגה של טעמים, צבעים,ריחות ואנשים. נפגוש את האנשים שמאחורי הדוכנים והדמויות הצבעוניות של השוק: את אלופי השש-בש בחמארות שבשוק העיראקי, את עוזיאלי איש האתרוגים התימני המכין מיצי בריאות מצויינים, ואת מלך החלווה שמציע למעלה מ 100 סוגים שונים של המעדן המתוק.. נציץ בסירים, בקופסאות ובשקים בסיור מרתק בין הרחובות והדוכנים מלווה בחגיגה של טעמים. סיור שיש בו הכל: סיפורים- אוכל - ואנשים.

  ולא נחמיץ הזדמנות להכרות עם הסצינה המקומית העכשווית: בשנים האחרונות השוק שינה פניו והפך למקום בילוי נהדר – לא רק עגבניות ומלפפונים אלא זירת מסיבות-אוכל טוב ובילויים. נגלה פאבים מקומיים שפתוחים עד השעות הקטנות של הלילה, מסעדות גורמה איכותיות, חנויות בגדי מעצבים ותכשיטים, מסיבות ליליות, הופעות, תערוכות ועוד. סיור בשוק מחנה יהודה – לא מה שחשבתם...

  יוצא בשאלה וחוזר חלילה

  מאה שערים במבט של מי שהיה בן המקום. סיור לגברים בלבד או לנשים בלבד, ללא מצלמות ובלבוש הולם. (סיור משותף יעשה בשתי קבוצות נפרדות על ידי ועל ידי מדריכה נוספת). מדריך: ארנון ברוקשטיין


  ציורי קיר בירושלים

  בעיר שכולה זהב יש חיים צבעוניים על הקירות. בסיור במרכז העיר נפגוש את  ציורי הקיר ואת הסיפורים שמאחוריהם.
  ירושלמית סיורים בירושלים, הפקת ימי גיבוש וכיף, סיורים מיוחדים לאירועים
  02-5633-077  |   0523-752-470  |   Dorit@yerushalmit.co.il
  עיצוב והקמה: גאמא עיצובים